Yhteystiedot

Hallitus 2017

Puheenjohtaja
herastuomari Jouni Elomaa
Virusmäentie 96 C, 20300 TURKU
040 725 4386
jelomaa@fkf.fi
puheenjohtaja@maallikkotuomarit.fi

Varapuheenjohtaja
herastuomari Ralf Asplund
Högmossgränden 3, 01380 VANDA
040 535 6888
ralf.asplund@primafix.fi

Järjestösihteeri, webmaster
lautamies Anu Heinänen
Matinniitynkuja 2 C 81, 02230 ESPOO
050 365 6896
anu.heinanen@kotiposti.net
jarjestosihteeri@maallikkotuomarit.fi

Jäsen
lautamies Anna-Maija Aliranta
Laajavuorentie 1 B 35, 40740 JYVÄSKYLÄ
040 524 1709
anna-maija.aliranta@avainfacta.fi

Jäsen
herastuomari Helena Sorvo
Rahikkalantie 45, 47200 ELIMÄKI
040 554 3058
helenasorvo@gmail.com

Jäsen
herastuomari Sisko Helena Perttunen
Kemijärventie 664 b, 98510 SAUNAVAARA
040 771 6691
sisko.perttunen@suomi24.fi

Lautamiespäivät 2018
Satakunnan lautamiehet
puheenjohtaja, herastuomari
Janne Heilimä
0400 797 700
janne.heilima@ahlaistenkievari.fi

HALLITUKSEN ULKOPUOLISET TOIMIJAT

Taloudenhoitaja, Lautamies –elokuvan, Maallikkotuomari –lehden päätoimittaja
herastuomari Matti K. Laukkanen
Alakiventie 1 D 57, 00920 HELSINKI
040 413 5000
laukkanen.masa@luukku.com

Arkistovastaava
herastuomari Vilho Juutinen
Miekka 2 H 125, 02600 Espoo
050 547 0044
vilho.juutinen@welho.com